Pavla Schönová - mimořádný klavírní recitál

Pavla Schönová 

využívá prvky klasické i jazzové hudby s přesvědčením, že soužití takzvané vážné hudby s hravostí a improvizací jazzu přináší větší barevnost výrazových prostředků a rozšiřuje prostor uměleckého vyjádření, s nímž se na mezinárodní scéně lze potkat jen v nemnoha případech.  Pavla Schönová je absolventkou Konzervatoří v Ostravě a Brně i jazzové Konzervatoře Jaroslava Ježka v Praze. Klavírní interpretaci studovala u Emila Viklického na letních jazzových dílnách a v prestižním kurzu Berklee College of Music v Bostonu USA. 

Umělkyně je známá také jako spoluhráčka naší přední mužské hvězdy jazzového piána Emila Viklického, s nímž v duu koncertují ve shodně pojatém pořadu Jazzové dialogy, či jako leader tria a kvarteta Classic Goes Jazz. 

Ukázku z koncertu si můžete poslechnout zde:  https://goo.gl/XxQvJd


Pavla Schönová, která před časem vystoupila v Praze na Mezinárodním festivalu Jazzového piana ve strhujícím koncertu s katalánským mágem piana Marcem Mezquidou a nyní se v mimořádném recitálu představí poprvé v Doksech, je vnímaná namnoze jako "první dáma" českého jazzového piana. 

V sólovém koncertu v klubu Píchlá Nota představí svůj typický přístup k propojování a vzájemné inspiraci geniálních motivů klasické hudby a hravosti jazzu.

Nenechte si ujít tento mimořádný recitál fúze klasiky a jazzu v Píchlé Notě!

29.7. 20,30 - vstup 100,- Kč - rezervace míst doporučena!