DUO MarZ - 24.11. 20,00

Vynikající pražská zpěvačka v Doksech! 

Markéta chodila do školy a na gymnasium a při tom se 6 let učila hrát na kytaru u Jiřího Dobeše. Asi ve 13 letech poprvé uslyšela Zuzanu Navarovou, která se stala její první velkou inspirací. V té době Markéta také začala psát své písničky. 

Asi v 16 letech se začala polehoučku věnovat jazzovým standardům, s nimiž ale vystupovala (v duu se Zdeňkem Zdeňkem) spíše příležitostně. Velmi přínosné a inspirativní pro ni bylo hostování na pravidelné "Jazzové noci" ve Vydří u Jindřichova Hradce, kde poznala mnoho skvělých českých jazzových hudebníků, jako je například Tony Viktora nebo Pavel Husička.

Vystudovala zpěv na VOŠ Jaroslava Ježka (profesorky Hana Pecková a Miriam Bayle) a dnes už koncertuje na předních scénách v Praze i jinde.

Duo MarZ možná znáte z vysílání ČT 2 nebo ČT art, kde Markéta spolu se Štěpánem Janouškem nedávno představila svůj nový projekt.

MarZ je boj římského boha Marta, který svádíme každý sám se sebou, syrovost i naděje březnového rána, pohled do kosmu.

Prozaičtěji řečeno, MarZ je tvorba Markéty Zdeňkové, mladé zpěvačky a kytaristky, jejíž písně nabízí širokou škálu témat od sousedských starostí s řezníkem přes temné babiččino dědictví až po meditativní plavbu Ves Mírem.
Štěpán Janoušek pak rychlostí blesku přepíná mezi jednotlivými svými funkcemi - trombónistou, zpěvákem, cajonistou a vládcem (decentních) počítačových efektů.

https://www.youtube.com/watch?v=LP296rkDfZ0

Je opravdu nač se těšit. Bude to večer špičkové hudební kvality!

Píchlá Nota 24.11. 2017 - 20,00 hod. 

Kapacita klubu omezena - doporučujeme rezervaci míst.