Markéta Zdeňková Trio - 21.10. 20,00

Vynikající pražská jazzová zpěvačka, dcera jazzového pianisty Zdeňka Zdeňka, se poprvé představí v Doksech! 

Markéta chodila do školy a na gymnasium a při tom se 6 let učila hrát na kytaru u Jiřího Dobeše. Asi ve 13 letech poprvé uslyšela Zuzanu Navarovou, která se stala její první velkou inspirací. V té době Markéta také začala psát své písničky. Ty hrála nejprve kamarádům a později i posluchačům kapely 2+1 (2004-2008), a až díky tomu začala mít zpěvácké "ambice". 

Asi v 16 letech se začala polehoučku věnovat jazzovým standardům, s nimiž ale vystupovala (v duu se Zdeňkem Zdeňkem) spíše příležitostně. Velmi přínosné a inspirativní pro ni bylo hostování na pravidelné "Jazzové noci" ve Vydří u Jindřichova Hradce, kde poznala mnoho skvělých českých jazzových hudebníků, jako je například Tony Viktora nebo Pavel Husička (který v loňském roce býval jejím vítaným hostem i a pražských koncertech).

Jako hodné děvče začala Markéta chodit i na univerzitu (němčina a latina), ale brzy jí došlo, že neumí sedět na dvou židlích, a tak se rozhodla naplno věnovat hudbě. Vystudovala zpěv na VOŠ Jaroslava Ježka (profesorky Hana Pecková a Miriam Bayle) a dnes už koncertuje na předních scénách v Praze i jinde.


Na kytaru v Jazz klubu Píchlá Nota Markétu doprovodí Jakub Duša, jeden z nejlepších žáků profesora Ježkovy akademie Jaroslava Šindlera a vynikající kontrabasista Pavel Šlosar. 

Je opravdu nač se těšit. Bude to večer špičkové hudební kvality a prvotřídního jazzu!

Píchlá Nota 21.10. 2017 - 20,00 hod. Vstup 120,- Kč!

Kapacita klubu omezena - doporučujeme rezervaci míst.