Jitka Vrbová 

JITKA VRBOVÁ 

Jitka Vrbová patří mezi naše přední jazzové zpěvačky již řadu let. U vydavatelství Multisonic natočila v minulých letech šest sólových desek a další jednotlivé nahrávky. Známé jsou i její duety s Tony Brychem, vysílané opakovaně na ČT:   https://www.youtube.com/watch?v=rYlZyA7kAFo

Zpívat začala s různými pražskými amatérskými kapelami. Její první jazzové nahrávky se objevily začátkem osmdesátých let u vydavatelství Supraphon v doprovodu souboru Hot Jazz Praha. Tento kapela vznikla v roce 1958 a u jejího zrodu byl saxofonista Stanislav Chmelík. 

Jitka Vrbová koncertuje aktivně dodnes a 23. února 2019 vystoupí opět v Jazz klubu Píchlá Nota v Doksech! A jak jinak, než s večerem nestárnoucích jazzových standardů a šlágrů zlaté éry swingu.

Jednu z prvních dam českého swingu paní Jitku Vrbovou doprovodí v tomto jedinečném koncertu špičkoví umělci : 

Jaroslav Šindler - jeden z nejlepších současných jazzových kytaristů, spoluhráč Štěpána Markoviče, Jiřího Stivína a dalších hvězd. "Jarda Šindler je nejpohodovější spoluhráč. Od let osmdesátých, kdy jsme spolu hráli k němým filmům a kdy vznikl můj kvartet, jsme spolu v jazzu, v improvizačních dílnách, a vůbec. Tento Kytarista nemá chybu." (Jiří Stivín, 17. 3. 2015)

Pavel Šlosar studoval hru na kontrabas u Jana Greifonera. Je vyhledávaným muzikantem a v našem klubu v poslední době velmi vítaným umělcem. Spolupracuje také s kapelami Steamboat Stompers, Lucie Zemanová & Soul Sisters, Václav Kameník kvartet, Bobbym Gordonem a dalšími. 

Tento jazzový koncert by vám rozhodně neměl ujít! 

Uslyšíte swing, jazz a možná ještě trochu něco navíc, především ale skvělou muziku!

Píchlá Nota 23.2. 2018 - 20,00 hod. 


Kapacita klubu je omezena, 

proto na tento koncert doporučujeme rezervaci!

A přijďte včas, otevíráme v 19,00 hod.