27.5. ELENA SONENSHINE - USA/CZ

Elena Sonenshine & Jocose Jazz

Zvuku skupiny Jocose Jazz dominuje hlas české jazzové zpěvačky, která studovala na proslulé Berklee College of Music v americkém Bostonu. Elena pravidelně vystupuje na jazzových festivalech v zahraničí a její vynikající debutové album You Go To My Head dokonce vyšlo přímo v USA. Repertoár Jocose Jazz obsahuje jak vlastní skladby včetně zajímavých jazzových úprav lidových písní, tak klasické standardy od A. C. Jobima, T. F. Wallera, H. Silvera a dalších.

Elena účinkovala v letech 2005 a 2009 v koncertní sérii "Jazz na Hradě", v roce 2005 objela celou Českou republiku jako velvyslanec Philips International Jazz Festivalu, o rok později koncertovala na festivalu Pražské jaro, v letech 2007 a 2008 opět pobývala částečně v USA.

Nyní vytupuje v předních pražských jazzových klubech, v sobotu 27. května se na pozvání poprvé představí v Doksech, v Jazz Klubu Píchlá Nota! Výjimečný koncert opravdu výjímečné zpěvačky..

O kvalitě zpěvačky svědčí, že byla v těchto dnech poctěna uspořádat v ČR několik koncertů ke stému výročí narození legendy světového swingu Elly Fitzgerald!  

Více na:  https://magazin.aktualne.cz/kultura/ella-fitzgeraldova-by-oslavila-sto-let-jeji-nejvetsi-hity-pr/r~4aa561ae298e11e783780025900fea04/?redirected=1493221247

V našem klubu se Elena představí ve vynikajícím recitálovém obsazení:

Mirek Linka - kytarista, skladatel, aranžér

Vystudovaný klasický kytarista (Pražská konzervatoř), člen mnoha skupin a hudebních projektů velmi širokého stylového záběru. Spirituály a blues hraje se zpěvačkou Irenou Budweiserovou (členkou Spirituál kvintetu), funky a fusion se skupinou Work, Shop & More, kde byl častým hostem nedávno zesnulý americký zpěvák a kytarista Hiram Bullock, jazzový mainstream - to je Elena Sonenshine & Jocose Jazz nebo Vibe Fantasy, soudobou vážnou hudbu si vyzkoušel se souborem Agon Orchestra.

Petr Dvorský - kontrabas

Absolvoval Jazzovou Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze a soukromě studoval klasickou hru na kontrabas u profesora Jana Kmenta. Na českou jazzovou scénu vstoupil v roce 1990 jako člen debutujícího kvartetu The Four. Soubor zvítězil v mezinárodní soutěži jazzového festivalu v Karlových Varech. Od té doby spolupracoval s mnoha předními českými i zahraničními jazzmany jako např.: s Karlem Růžičkou, Emilem Viklickým, Štepánem Markovičem, Lubošem Andrštem, Sandy Lomax, Markem Vinci, Stevem Lacym, Elenou Sonenshine a jinými. Několik let po sobě byl nominován v anketě České jazzové společnosti jako talent roku.

Malá ochutnávka z repertoáru Jocose Jazz zde:  

https://www.youtube.com/watch?v=kHh4_T6YXbU

Kapacita klubu je omezena. Předprodej vstupenek zahajujeme 3.5.!

Výjimečný jazzový zážitek pro květen!  

Jazz klub Píchlá Nota Doksy - 27. 5. 2017 - 20,00

Vstupné 150,- Kč