ALVA QUARTET 17.2. 2018

Tak tohle stojí za to: Alva Quartet opět v Doksech!

Alva Quartet jsou čtyři muzikanti chovající hlubokou náklonnost k odkazu Django Reinhardta, Stephane Grapelliho, skupiny Quintette du Hot Club de France, a jejich následovníků, souhrně nazývanému jazz manouche nebo gypsy jazz, gypsy swing.

Dvojice Django a Stephane jako první z evropských jazz bandů oslovila velikány D. Elingtona, G. Millera a další natolik, že je jako první evropskou kapelu přijali na piedestal amerického jazzu. A to už je co říci! Je to totiž technicky velmi obtížný styl, plný tvrdého frázování a zároveň jemné romantiky, první svobodný jazz Evropy. Již mnozí se odvážili jít touto cestou: Stochello Rosenberg, Birelli Lagréne ... , ale v Čechách jsme dosud podobnou formaci postrádali. 

Nyní je tu Alva Quartet, s muzikou o které se mnohým jen zdá! Je nám ctí, že se podařilo tuto kapelu dostat znovu do Jazz klubu Píchlá Nota v Doksech. Silně doporučujeme všem znalcům swingu, kytaristům, houslistům (ano jazz jde hrát i na housle e velkolepě!), ale i mladým nadšencům počítačové hry Mafia. Právě melodie Django Reinhardta jí totiž byla inspirací.

Tak si přijďte poslechnout! Pokud budete litovat, vrátíme vám vstupné :)

V Jazz klubu Píchlá Nota se  Alva Quartet představí ve složení:

Jan Tvrdý - housle
Petr Bachtjan - kytara
Aleš Hrabě - kytara
Václav Pokorný - kontrabas

Rezervujte si vstupenky a přijďte včas, kapacita klubu je omezena!  A hezký poslech. Bude to zážitek...!

JAZZ KLUB PÍCHLÁ NOTA DOKSY 17.2. 2018 - 20,00 

Otevíráme v 19 hod