Jan Kysela - fingerpicking guitar

 Uznávaný pražský kytarista Jan Kysela nás provede několika žánry - jazzem, soulem, blues... V sólovém koncertu za vynikajícího zvuku kytar Maton zazní také aranže slavného australského virtuóza Tommyho Emmanuela, Cheta Atkinse a dalších světových hvězd.

Jan Kysela začínal jako samouk ve 14 letech. První muzikantské zkušenosti sbíral ve sklepních rockových kapelách.. Později vystudoval Konzervatoř J. Ježka a etabloval se jako multižánrový kytarista. Prošel hudební praxí s umělci a soubory jako Naley Band, Stania, Rocco Brothers, Karel Kahovec, Diego Garcia, Vít Tučný, K. Černoch, Country Beat J. Brabce, Naďa Urbánková, Petr Muk, Pavel Bobek, H.Lounová, , Twin Q, Jazz Spirit, String Time Acoustic Band, Higway 61, Delight, DDDB Band, Fribbles a další..  

Kromě aktivní hry se více jak 25 let věnuje rovněž pedagogické činnosti v oboru kytara. V současné době vyučuje hru na kytaru na Konzervatoři Jaroslava Ježka. Byl lektorem i několika kytarových dílen. V letech 2002- 2006 společně s Lubošem Andrštem vedl kytarové semináře na Chorvatském ostrově Hvar.

"Stylová různorodost a hledání vlastního hudebního vyjádření mě nakonec přivedla k sólové akustické kytaře. Můj styl hraní byl se dá označit jako acoustic crossover fingerstyle guitar. Používám různá ladění , perkusivní hraní , flažolety a snažím se využívat možností, které akustická kytara nabízí..." charakterizuje vlastní hru Jan Jysela.

V novoročním koncertu 4.1. 2020 od 20 hodin v Píchlé Notě v Doksech. 

Rezervace míst zde: