Jan Kysela - fingerstyle guitar

 Uznávaný pražský kytarista Jan Kysela nás provede několika žánry - jazzem, soulem, blues... V sólovém koncertu za vynikajícího zvuku kytar Maton zazní také aranže slavného australského virtuóza Tommyho Emmanuela, Cheta Atkinse a dalších světových hráčů na tento nástroj. 

Jan Kysela začínal jako samouk ve 14 letech. První muzikantské zkušenosti sbíral ve sklepních rockových kapelách.. Později vystudoval Konzervatoř J. Ježka a etabloval se jako multižánrový kytarista. První koncertující skupinu Becket založil již na Konzervatoři se zpěvačkou Pavlou Kapitánovou. Postupem času spolupracoval s mnoha interprety z oblasti rocku, jazzu, pop music a country...

Prošel hudební praxí s umělci a soubory jako Naley Band, Stania, Rocco Brothers, Karel Kahovec, Diego Garcia, Vít Tučný, K. Černoch, Country Beat J. Brabce, Naďa Urbánková, Petr Muk, Pavel Bobek, H.Lounová, , Twin Q, Jazz Spirit, String Time Acoustic Band, Higway 61, Delight, DDDB Band, Fribbles a další..  

Kromě aktivní hry se věnuje rovněž pedagogické činnosti v oboru kytara.


"Stylová různorodost a hledání vlastního hudebního vyjádření mě nakonec přivedla k sólové akustické kytaře. Můj styl hraní byl se dá označit jako acoustic crossover fingerstyle guitar. Používám různá ladění , perkusivní hraní , flažolety a snažím se využívat možností, které akustická kytara nabízí..." charakterizuje vlastní hru Jan Jysela.

V živém koncertu 22.6. od 20 hodin v Píchlé Notě v Doksech. 

Rezervace míst zde: